Více jak 30 let na trhu - Co pro vás ARTOS chystá v tomto roce?

8. 2. 2024

Revoluce či evoluce: 

Co pro vás ARTOS chystá v tomto roce?

V tomto článku se ponoříme do srdce firmy ARTOS, která se stala symbolem kvality, inovací a spolehlivosti v oblasti pekařských, cukrářských a potravinářských technologií. Představíme vám nejen revoluční novinky, které ARTOS připravil pro letošní rok, ale také pohled do minulosti a přítomnosti, který vám odhalí, jak tato firma dosáhla svého výjimečného postavení na trhu. 

Jak to vše začalo? 

Příběh firmy nezačíná u pekařských technologií, jak by se možná na první pohled mohlo zdát, ale ještě o několik let dříve v mohelnické pekárně, kterou v roce 1989 založil Jaromír Zatloukal. Léta na pekárně mu ukázala okno příležitosti na trhu – vyrábět a dodávat kvalitní pekařské technologie s profesionálním servisem, a proto se v roce 1991 firma posouvá do své další etapy.

Majitel rád vzpomíná na první obchodní cesty do zahraničí, radost celého týmu nad první rozbrušovací flexou, společný zápal technického týmu při první repasi či vývoj a ustavení prvního hnětače MARATON. 

Rychlé expanzi firmy byly nutné přizpůsobit také obchodní a výrobní prostory firmy. Brzy byla zakoupena a zrekonstruována budovat bývalého kulturního domu v Mohelnici, která dodnes slouží jako showroom a kancelářské prostory. Během let byly také navázány důležité obchodní vztahy s mnoha zahraničními partnery napříč celou Evropou. 

Nová generace a rozvoj

Jednou z nejkrásnějších věcí v rodinném byznysu je ta, když firma zůstává rodinnou i nadále. Do společnosti nastoupila dcera majitele, Nikola, a později také její manžel Maroš Kapusta. Ten do společnosti přinesl své zkušenosti s podnikáním i v jiných oborech. S nástupem nové generace přišel do firmy další impulz pro rozvoj firmy, navázání a posílení vazeb se zahraničními i tuzemskými dodavateli, akvizice klíčových partnerů a nábor nových talentů.  

ARTOS se zaměřil na vývoj a výrobu unikátní řady vyvalovačů AVK, simulujících ruční vyválení chlebů a baget. Výrobu vlastních hnětačů MARATON a překlapěčů SA se podařilo zefektivnit přestěhováním výrobního a servisního týmu do nového areálu v Lošticích, který firma v roce 2015 zakoupila. Nové prostory také pomohly k výraznému rozšíření repasí, na které se firma již na začátku své existence zaměřovala. Stroje typu Fortuna, Parta U, Multimatic WP, Tewimat WP, Rollomat R1 a další, již mohla repasovat v desítkách pro celý český i slovenský trh. 

S novým vedením a moderním přístupem se ARTOS mohl začít soustředit na posilování vazeb se zahraničními i tuzemskými dodavateli, nábor nových talentů a akvizici klíčových partnerů. Vznikl i rozšířený konstrukční tým zaměřený na inovace a automatizace, který formoval další etapu rozvoje firmy.

ARTOS se nebojí inovovat – „Tuhá těsta prý vyhánějí pekaře z města.“ 

Brzy po rozšíření konstrukčního týmu nasadil ARTOS na několik let své plné úsilí na dvojici důležitých technologií. Kombinaci vykulovače a vyvalovače, která zvládne výrazně navýšit výtěžnost finálních výrobků, a to i s vysokým poměrem žita? Na tento problém nasadil své nejlepší konstruktéry, kteří se podíleli na vývoji a výrobě největších chlebových a běžných linek po celém světě.

Pokud chcete být jedni z prvních, kteří otestují naši novou technologii pokročilého vykulovače a vyvalovače, neváhejte se obrátit na svého obchodního zástupce.

Po vykulovači a vyvalovači začala výroba a repase plně automatizovaných chlebových a běžných linek, počítaček pečiva a dalších technologií na míru. Tento posun umožnil firmě poskytovat nové vynikající technologie středním a velkým hráčům na trhu. Přestože se firma zaměřovala na velké technologie, stále udržovala osobní vztahy s každou pekárnou, cukrárnou a food provozem.

Firma vydrží jen tehdy, pokud je založena na pevných základech! 

Bible to velmi dobře vystihuje citátem „moudrý muž postavil svůj dům na skále…”. V rodinné firmě ARTOS věříme biblickým hodnotám a zásadní roli kvalitní a dlouhodobé spolupráce. Jsme odhodláni stále investovat do klíčových oblastí, které vám zajistí jistotu provozu.

Silné servisní zázemí, sklad náhradních dílů, výroba unikátních strojů s vysokou přidanou hodnotou, konstrukční a inovační tým, který posouvá automatizaci a kvalitu a v neposlední řadě osobní vztah s naší firmou přes vysoce kvalitní obchodní zástupce je pro nás tím nejvyšším cílem!

Novinky pro pekaře a cukráře 

V letošním roce ARTOS představuje nejen nové technologie své vlastní výroby. Díky silným partnerům, jako je WP, REVENT a dalším, plně vybavenému showroomu a testům na zakázku, pro vás v tomto roce každý měsíc přineseme něco nového.

V tomto měsíci vám přinášíme evoluci v pečení nejen na prodejnách. Kvalitnější pečení než na etážových pecích? Technologie, která zabere méně místa a spotřebuje téměř o polovinu méně energie? To vše skrývá pod kapotou jedna unikátní technologie firmy REVENT, kterou hrdě zastupujeme.

Pro více informací nám zavolejte a zarezervujte si termín v našem showroomu. Přijeďte se přesvědčit na vlastní chuťové pohárky.

Společenství a poděkování 

ARTOS si je vědom důležitosti komunit. V minulém roce se proto připojil k pekařskému svazu, aby si aktivně vyměňoval know-how s odborníky z oboru. Jsme hrdí na to, že můžeme být součástí komunity, která spojuje lidi s vášní pro pečení a potravinářský průmysl.

Na závěr bychom chtěli upřímně poděkovat všem pekárnám, majitelům, ředitelům, pekařům a technologům, kteří nám důvěřují a spolupracují s námi. Bez vás bychom nemohli dosáhnout více jak 30 let úspěchů, výzev a společného růstu. Jsme odhodláni dělat vše pro to, abychom vám i nadále dodávali stále lepší služby, technologie a byli pro vás stále partnerem, na kterého se můžete spolehnout.

Tým ARTOS CZ